Wyposażenie biura

Biurostrefa.info – wyposażenie i wystrój biura

Na magnes

Nieoceniona pomoc w biurowych sprawach – tablice magnetyczne

Rozrzucone po całym biurku karteczki z ważnymi informacjami, wiecznie znikające przybory do pisania, zagubione klucze – to częsty obraz chaosu, panującego w biurze. Aby go opanować, potrzebna jest ogromna samodyscyplina albo…dobra tablica magnetyczna. Takie tablice to dziś, obok organizer i zegara ściennego, niezbędny element każdego nowoczesnego biura, kierującego się zasadami ergonomii. Tablica magnesowa nie tylko ułatwia pracę w biurze, wprowadzając porządek, ale także pozwala zaoszczędzić mnóstwo cennego miejsca na biurku. Przyjrzyjmy się, do czego może nam posłużyć w biurze tablica magnetyczna.

Najpierw warto jednak dowiedzieć się co nieco o różnych rodzajach tablic. Na rynku dostępne są proste, eleganckie tablice magnetyczne wykonane ze stali (np. Percetto marki Zack) oraz tablice magnetyczne perforowane (np. Muro marki Blomus) – wszystkie dostępne są w wielu rozmiarach. Niektórzy projektanci do tego pozornie banalnego przedmiotu wprowadzają element humoru – Carolina Kim w projekcie tablicy magnetycznej Talk dla firmy Umbra wykorzystała znany nam wszystkim kształt komiksowego dymka w białym kolorze, obwiedzionego czarną ramką. Mamy więc możliwość wybrania tablicy, odpowiadającej nam swoim stylem i charakterem.

A teraz kwestia praktyczna. Wiadomo, że tablica magnetyczna służy przede wszystkim do umieszczania na niej karteczek z ważnymi informacjami za pomocą magnesów. Same magnesy mogą mieć klasyczny kształt małych krążków (np. Cult marki Zack), mogą też przybrać bardziej fantazyjne kształty, a dzięki temu wprowadzić do naszego biura trochę uśmiechu i koloru. Firma Blomus proponuje nam magnesy w kształcie barwnych rączek (magnesy Handy), firma Alessi postanowiła rozbawić nas magnesami King & Queen z kolekcji Chin Family, przypominającymi kolorowe chińskie ludowe ludziki-zabawki.

Ale możliwości tablicy magnetycznej nie ograniczają się tylko do umieszczania na nich karteczek z informacjami. Znane firmy posiadają w swoim asortymencie specjalne akcesoria do tablic magnesowych. Są to m.in. pojemniki na przybory do pisania, wieszaki na klucze, specjalne uchwyty na karteczki (np. komplet Sirio marki Zack). Wszystkie one trzymają się na tablicy dzięki wbudowanym magnesom lub dzięki specjalnym uchwytom do tablic perforowanych. Firma Blomus proponuje nam nawet specjalny wazon na kwiaty, mocowany do perforowanej tablicy magnetycznej!

Tablice magnetyczne z odpowiednio dobranymi akcesoriami stanowią nieocenioną pomoc w naszej pracy biurowej. Mogą odciążyć nasze zapracowane biurko, opanować biurowy bałagan i sprawić, że praca w biurze będzie nie tylko łatwiejsza, ale i przyjemniejsza. Bo ergonomiczne, nowoczesne biuro to biuro przede wszystkim biuro wygodne i przyjazne pracownikom!

Be Sociable, Share!

Categorised as: Zaopatrzenie biuraLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *