Wyposażenie biura

Biurostrefa.info – wyposażenie i wystrój biura

Oswajanie biura

Biuro w otoczeniu zieleni

W dzisiejszych czasach w pracy spędzamy coraz więcej godzin. Dla większości z nas biuro staje się “drugim domem”. Jest jednak pewien problem. O ile we własnym domu to my tworzymy wnętrza, w których mamy ochotę przebywać, w biurze rzadko to od nas zależy. Razem ze stanowiskiem otrzymujemy miejsce do pracy, na które jesteśmy poniekąd skazani. Jak w bardzo prosty sposób oswoić takie miejsce? To oczywiste – dzięki kwiatom.

Nie od dziś wiadomo, że rośliny posiadają cudowną zdolność redukowania stresu i poprawy samopoczucia. Sprawiają, że wnętrze staje się przyjazne i swojskie. Najnowsze badania wykazują także, jak zbawienny wpływ mają rośliny zielone na efektywność pracy i zdrowie pracownika. Przede wszystkim odpowiednio dobrane kwiaty doniczkowe wychwytują i redukują szkodliwe związki chemiczne, emitowane przez drukarki, kopiarki, a nawet środki czystości. Można powiedzieć – oczyszczają atmosferę. Zwiększają również wilgotność powietrza w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach. Mają także wpływ na akustykę wnętrza – wytłumiają dźwięki o wysokich częstotliwościach. Dlatego dla własnego komfortu warto zadbać o zieleń w biurze.

By przyjemność z obcowania z zielenią była większa, warto do charakteru wnętrza biurowego dobrać zarówno rodzaj kwiatów, jak i donice i wazony. Do wnętrz nowoczesnych doskonałe będą lekkie kwiaty, jak draceny, pięknie prezentujące się w prostych donicach ze stali nierdzewnej z serii Greens firmy Blomus. Do wnętrz stylowych odpowiedniejsze będą szeflery o bardziej mięsistych liściach, którym pewnej szlachetności nadać może kwadratowa donica Cubo. Ciekawym rozwiązaniem są także donice samopodlewające Eva Solo – rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale i praktyczne, zwłaszcza w biurze. Wystarczy raz w tygodniu napełnić dolny pojemnik wodą, a roślina, za pomocą specjalnego sznurka, pobierać będzie wodę w niezbędnej jej ilości. Jeśli jednak wolimy tradycyjne rozwiązania, biurowym wnętrzom uroku dodadzą interesujące konewki do podlewania. Godne polecenia są nowoczesne konewki firmy Blomus.

Całe szczęście rośliny zielone coraz częściej stają się nieodzownym elementem wystroju biura. W czasach, gdy ergonomia biura stała się osobną dziedziną, nad którą pracuje wielu specjalistów, coraz więcej pracodawców wykorzystuje najróżniejsze metody zwiększania efektywności pracy. Wprowadzanie zieleni jest jedną z nich. Pracownik może na tym tylko skorzystać! Dlatego jak najszybciej wyposaż swoje miejsce pracy w dużo zielonych roślin. Pamiętaj tylko, żeby umiejscowić je w ładnych wazonach lub doniczkach!

Be Sociable, Share!

Categorised as: Zaopatrzenie biuraLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *