Wyposażenie biura

Biurostrefa.info – wyposażenie i wystrój biura

Posiedzenie

Designerskie krzesła do biura

Nowoczesny design mebli, wykonanych z tworzyw sztucznych, z wielkim impetem zdobywa nasze wnętrza mieszkalne. Tymczasem w biurach często nadal królują typowe krzesła i fotele z nudnymi ciemnymi obiciami, o formach żywcem wyjętych z koszmaru projektanta wnętrz. A przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by nowoczesny design krzeseł i foteli wszedł także w progi naszego biura.

Wydawać by się mogło, że meble do siedzenia, wykorzystujące tworzywo sztuczne, są bardzo niewygodne, uwierające w siedzenie i plecy. Nic bardziej mylnego! Współcześni projektanci niezwykłą wagę przykładają do ergonomii mebla – bywa, że dobre plastikowe krzesło jest dużo wygodniejsze od tradycyjnego wyściełanego. Jak to możliwe? Otóż nowoczesne krzesła z tworzyw sztucznych otrzymują kształty, odpowiadające budowie naszego ciała. Profilowane formy siedziska i oparcia są wynikiem długich badań specjalistów, poszukujących optymalnego rozwiązania. Kształt dobrych, nowoczesnych krzeseł jest więc wypadkową ich piękna i funkcjonalności. Dlatego bez obaw możemy zaopatrzyć nasze biuro w cuda nowoczesnego designu.

Uwagę zwraca zwłaszcza design włoski. Krzesło Butterfly marki Magis, zaprojektowane przez Karima Rashida, przyciąga wzrok swoją lekkością i opływowymi kształtami. Siedzisko wykonane zostało ze specjalnego materiału ABS, zawierającego dodatek kauczuku, charakteryzującego się dużą wytrzymałością oraz elastycznością. Dzięki temu mamy gwarancję, że krzesło będzie wygodne. Kształt krzesła pozwala wkładać jedno w drugie, a dzięki temu ułatwić ich przechowywanie. Dlatego krzesło Butterfly doskonale nadaje się do biurowych sal konferencyjnych. Różnorodna kolorystyka pozwoli dobrać odpowiedni odcień mebla do charakteru naszego biura.

Inną ciekawą propozycją jest krzesło Oh włoskiej marki Umbra, także projektu Karima Rashida. Ergonomiczne siedzisko o łagodnych liniach uzupełnione zostało interesującymi podłokietnikami. Zarówno oparcie, jak podłokietniki nie są lite, ale posiadają wycięte otwory, dodające meblowi lekkości. Dlatego też takie krzesło może wnieść do biura powiew nowoczesności i świeżości. O ile przyjemniej będzie pracować w takiej atmosferze!

Dużo większą prostotą, graniczącą z minimalizmem, cechuje się krzesło Tosca marki Magis, projektu klasyka designu Richarda Sappera, którego dzieła znaleźć można w największych muzeach świata. Samo to jest gwarancją najwyższej jakości! Forma krzesła, którego konstrukcja oparta jest na prostej ramie nóg i podłokietników, urozmaicona została półokrągłym w kształcie oparciem. Podobnie jak krzesła Butterfly, także krzesła Tosca składać można jedno na drugim, oszczędzając tym samym bezcenne miejsce w biurze.

Nowoczesny design krzeseł sprawi, że nasze biuro zyska zupełnie nowy charakter. Dobre krzesła nie tylko przyciągną wzrok każdego kontrahenta, ale staną się dla nas doskonałą wizytówką, mówiącą o dobrym guście, orientacji w nowoczesnych trendach, umiłowaniu wysokiej jakości i niebanalnym podejściu do życia. Poza tym designerskie krzesła sprawią, że w biurze będzie po prostu przyjemnie przebywać! Na koniec dodam jeszcze, że jedne z najładniejszych krzeseł i najbardziej designerskich posiada w swojej ofercie marka Kartell. Godne polecenia jest np. krzesło Kartell Louis Ghost, Krzesło Mademoiselle, Mr. Impossible lub Dr. Yes.

Be Sociable, Share!

Categorised as: Zaopatrzenie biuraLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *