Wyposażenie biura

Biurostrefa.info – wyposażenie i wystrój biura

Powiew barwnej świeżości

Niezwykłe sprzęty biurowe firmy Koziol.

Wyobraźmy sobie taką sytuację: bez szczególnego entuzjazmu wchodzimy do własnego biura, gotowi na kolejny pracowity dzień. Patrzymy na nudny zegar ścienny, omiatamy wzrokiem własne biurko i otwieramy szeroko oczy ze zdziwienia. Otóż na biurku, zamiast typowych biurowych sprzętów dostrzegamy plastikową żabę, uroczego motylka oraz kolorowego ślimaka. Czyżby dziecko szefa podrzuciło nam swoje zabawki? O nie! To profesjonalne akcesoria biurowe niemieckiej firmy Koziol. I jak tu się nie uśmiechnąć?

Zszywacz Gonzales w kształcie żaby, podajnik taśmy klejącej Speedy w formie ślimaka, kubek na długopisy Pelle, w którym swoje przybory umieszczamy w dziobie pelikana – wszystkie te sprzęty uznać można za kwintesencję stylu firmowanego marką Koziol. Znakiem rozpoznawczym jest przewrotność, dowcip, świeżość spojrzenia, paradoks. Produkty te podejmują swoistą zabawę z funkcją najprostszych biurowych przedmiotów, nadając im dodatkowego, dowcipnego znaczenia. Sprzęty biurowe Koziol wywołują przede wszystkim uczucie zaskoczenia: plastikowa skorupka ślimaka Speedy skrywa taśmę klejącą, a grzebyczek między jego rogami okazuje się ostrzem do odcinania taśmy.

Uchwyty nożyczek, umieszczonych w stojaku na nożyczki Edward stają się wyjątkowymi okularami, przez które spoglądają na nas uważne oczka. Skrzydła barwnego, delikatnego motyla w rzeczywistości skrywają dziurkacz o wdzięcznej nazwie Lucy. Zaskakują także materiał i kolorystyka produktów. Zamiast typowych dla wyposażenia biurowego stali i tworzywa sztucznego w stonowanej kolorystyce otrzymujemy feerię barw różnorodnego plastiku.

Można pokusić się o stwierdzenie, że sprzęt biurowy Koziol ociera się o kicz. Jest to słuszny trop, z jednym zastrzeżeniem. O ile w większości przypadków kicz jest wynikiem pewnej nieporadności i przypadkowości łączenia elementów, tu wykorzystanie estetyki kiczu jest w pełni świadomym działaniem na najwyższym poziomie. Każdy projekt, wynik pracy wielu specjalistów, jest starannie przemyślany w najdrobniejszym szczególe. Dzięki temu zadziwia nas swoją funkcjonalnością i spójnością, których mogliśmy się nie spodziewać po jego żartobliwej formie. Paradoksalnie więc, w tym szaleństwie jest metoda…

Od 1997 roku firma Koziol kieruje się przesłaniem “ideas for friends”. Słowa te doskonale charakteryzują specyfikę produktów – swoją pomysłowością mają po prostu sprawiać przyjemność. Wnosić do biura powiew lekkości i świeżości, swoim dowcipem pobudzać kreatywność. I przede wszystkim – wywoływać uśmiech. A w biurze uśmiech bardzo się przydaje! Dlatego nadają się również jako humorystyczne i praktyczne prezenty. W końcu każdy chciałby uśmiechać się podczas pracy w biurze.

Be Sociable, Share!

Categorised as: Zaopatrzenie biuraLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *