Wyposażenie biura

Biurostrefa.info – wyposażenie i wystrój biura

W klimacie industrialnym

Seria produktów do biura Leichtbau marki xxd

Betonowe biurko czy szafka – czyż nie brzmi to jak niezrealizowane marzenie awangardowych projektantów i architektów z początku XX wieku, walczących o dowartościowanie tego surowego materiału? Młoda niemiecka firma projektancka, xxd, sięgając do szczytnych tradycji niemieckiego designu spod znaku Bauhausu, postanowiła sprawdzić, do czego wykorzystać można ten industrialny surowiec. Na pierwszy ogień poszły akcesoria biurowe i tradycyjne elementy wyposażenia biura. Efekty okazały się zaskakujące, tylko spójrzmy!

Firma xxd, założona w 1996 r. przez młodego projektanta Maxa Kistnera, w swoich projektach kieruje się zasadą maksymalnej redukcji formy, przy uwzględnieniu najnowocześniejszych standardów ergonomii. Efektem jest wzornictwo na wskroś nowoczesne, o minimalistycznej estetyce, niepozbawione nowatorskich rozwiązań funkcjonalnych. Seria produktów do biura Leichtbau doskonale odzwierciedla ten charakterystyczny typ wzornictwa. Cechą wyróżniającą te produkty jest przede wszystkim materiał – beton, wzmocniony włóknem szklanym, który łączony jest na zasadzie kontrastu z chromowaną stalą nierdzewną. Akcesoria biurowe tej serii stanowią intrygującą alternatywę dla klasycznych już przedmiotów do biura ze stali czy tworzyw sztucznych. Do wyboru mamy cały szereg produktów – od drobnych akcesoriów, takich jak podajnik taśmy klejącej, do mebli biurowych, jak np. biurko, kontener na dokumenty, zegar ścienny czy wazon. Pora na mały przegląd.

Wyjątkowo ciekawie prezentuje się tablica magnetyczna z tej serii – w całości wykonana z betonowej płyty, nie traci swoich walorów użytkowych. Bez problemu umieszczać można na niej za pomocą tradycyjnych magnesów wszelkie karteczki z informacjami, czy zdjęcia. Jej oszczędna, surowa forma sprawia, że zwykłe biuro nabrać może zupełnie nowego, nowoczesnego wyrazu w stylu industrialnym. Do kompletu dobrać można także biurko z serii Leichtbau, którego blat i boczna ścianka, zamontowane na elegancko wyprofilowanej stalowej ramie, także wykonane są z betonowej płyty. Ale to nie wszystko! Projektanci pomyśleli nawet o tak, zdawałoby się, banalnym elemencie wyposażenia biura, jak kosz na śmieci. Połączenie prostej, kubicznej bryły kosza, stworzonej z betonu, z elegancją połyskującej stalowej pokrywy tworzy efekt zaskakujący swoim wyrafinowaniem i charakterem.

Prawdziwym majstersztykiem wzornictwa jest podajnik taśmy klejącej, w którym betonowa płyta pełni rolę tarczy, za którą ukryty jest stelaż do zamocowania taśmy klejącej. Prostota i funkcjonalność, w zestawieniu z zaskakującym materiałem – to coś, co wyróżnia ten przedmiot spośród setek mu podobnych. W komplecie z podajnikiem idzie także organizer na biurko – pomysłowe połączenie pojemnika na długopisy i pióra z niewielką, podręczną betonową tablicą magnetyczną.

W skład serii wchodzą także tak praktyczne elementy wyposażenia biura, jak kontener na dokumenty, stojak na parasole, wieszak na ubrania, wazon czy zegar ścienny. Wszystkie te przedmioty łączą dwie cechy – kreatywne wykorzystanie materiału oraz minimalistyczna forma, zredukowana do najprostszych brył geometrycznych. Możemy mieć pewność, że nasze biuro, wyposażone w takie elementy wystroju, uzyska niespotykany nigdzie, prawdziwie dizajnerski charakter i styl. Połączenie klimatu industrialnego z nowoczesnością, czerpiącą z najlepszych tradycji artystycznych – to robi wrażenie!

Be Sociable, Share!

Categorised as: Zaopatrzenie biuraLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *