Wyposażenie biura

Biurostrefa.info – wyposażenie i wystrój biura

W najlepszym stylu

Akcesoria biurowe Akto marki Blomus

O produktach z serii Akto marki Blomus wspomniałam już w artykule na temat dziurkaczy i zszywaczy. Dziś chciałabym przyjrzeć się pozostałym akcesoriom biurowym z tej serii. Zasługują na to przede wszystkim ze względu na ich jakość i nowoczesny, ascetyczny design, odpowiedni do każdego biura.

Niemiecka firma Blomus, kierująca się mottem „Pure life”, słynie z doskonałych produktów, cechujących się niezwykle oszczędnym i eleganckim designem oraz czystością form. Wyraźne są tu niemieckie tradycje bauhausowskie z początku XX wieku. Projektanci podążają bowiem za ideą, że to funkcja wyznacza formę. W produktach marki Blomus nigdy nie mamy zatem do czynienia ze zbędnymi elementami, służącymi tylko dekoracji. Nie pojawiają się nigdy ornamenty, zdobienia, zawiłe linie. A mimo to przedmioty sygnowane tą marką dalekie są od siermiężności, braku wyrazu czy chłodu. To właśnie prostota jest ich siłą, źródłem charakteru i elegancji. Akcesoria biurowe i domowe wykonane są ze stali nierdzewnej, przeważnie szczotkowanej, co nadaje im rys szlachetności i wyrafinowania. Forma, zawsze podkreślająca funkcję, sprowadzona jest najczęściej do prostych figur geometrycznych, maksymalnie ascetyczna – i to właśnie ona, w połączeniu z materiałem, stanowi o dekoracyjności przedmiotów.

Biurowa seria Akto, zaprojektowana przez J.R. Schebendacha, odzwierciedla doskonale stylistykę, charakterystyczną dla firmy Blomus. W jej skład, oprócz dziurkacza i zszywacza, wchodzi kubek na długopisy, podajnik do kartek, podstawka magnetyczna na spinacze biurowe, podkładka na biurko, podajnik do taśmy klejącej, szuflada na dokumenty oraz podstawka pod notatnik. Przedmioty te wyczerpują więc większość potrzeb co do biurowych akcesoriów. Niektóre z nich, jak bardzo praktyczna podkładka na biurko, łączą ze stalą nierdzewną eleganckie czarne tworzywo sztuczne. Kontrast faktur i koloru wnosi subtelny element dekoracyjności, zawsze jednak okiełznany geometryczną formą. Kubek na długopisy to prosty walec. Podstawka magnetyczna na spinacze biurowe, podajnik do kartek oraz podstawka pod notatnik mają kształt idealnego koła. Także okrągła jest forma podajnika taśmy klejącej, urozmaicona jedynie zamocowanym na podstawie grubym walcem, na którym umieszcza się taśmę oraz ustawionym pod skosem nożykiem do jej ucinania. Każdy element pełni tu swoją określoną funkcję, która czytelna jest na pierwszy rzut oka. Żadnej zbędnej linii, ani jednego niewytłumaczonego załamania formy!

To właśnie mistrzowska prostota, można wręcz powiedzieć – szczerość formy, sprawia, że produkty biurowe marki Blomus doceniane są na całym świecie. Wyrafinowane w swoim minimalizmie, idealnie funkcjonalne i jakościowo doskonałe, spełniają najwyższe wymagania każdego użytkownika.

Be Sociable, Share!

Categorised as: Zaopatrzenie biuraLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *