Wyposażenie biura

Biurostrefa.info – wyposażenie i wystrój biura

W służbie czystości

Kilka słów o biurowych koszach na śmieci

Czy ktoś z Was kiedyś poświęcił choć chwilę uwagi, by przyjrzeć się biurowym koszom na śmieci? Nie? A może warto zwrócić uwagę na ten powszechnie pomijany przedmiot? Utarło się, że, jeśli chodzi o biurowe kosze na śmieci, nie ma się czym chwalić: chowane przeważnie pod biurkiem czy za drzwiami, rzadko budzą jakiekolwiek zainteresowanie. Mają pomieścić wszystkie biurowe odpady, ale nie ich rolą jest ozdoba biura. Tymczasem można się zdziwić, gdy przejrzy się propozycje znanych firm, produkujących sprzęt do biura – okazuje się, że nawet kosz na śmieci może stanowić ciekawy element dekoracyjny!

Zacząć trzeba od stwierdzenia, że kosz koszowi nierówny. Dlatego też mamy do wyboru kosze na typowe odpady biurowe – ścinki papieru, zużyte kartki, itp. Tego typu kosze przeważnie nie są zamykane. Inny rodzaj to pojemniki z klapką na wszystkie rodzaje odpadów. Możemy też zdecydować się na kosz, umożliwiający segregację śmieci lub taki wyposażony w popielniczkę do biurowego korytarza. A więc po kolei.

Kosze na papiery

Są przeważnie niewielkich rozmiarów, wyposażone w plastikowe wkłady, aby ułatwić ich opróżnianie. W nowoczesnych biurach najlepiej sprawdzają się kosze ze stali – prezentują się po prostu elegancko, nie trzeba więc chować ich wstydliwie pod biurkiem. Polecić możemy kosz Pako marki Blomus, wykonany z ażurowej stalowej blachy czy kosz Quadro marki Zack z prostym wzorem wyciętych kwadracików na ściankach.

Kosze zamykane

Niezbędny w biurze będzie też na pewno kosz, wyposażony w klapkę. Wrzucanie do odkrytego kosza razem z papierami torebek po herbacie czy fusów z kawy nie jest najlepszym pomysłem…Dzięki klapce kosza uniknąć możemy nieprzyjemnych zapachów i nieestetycznych widoków. Także takie kosze mogą przybrać eleganckie formy, jak np. kosz pedałowy marki Brabantia o pojemności 20 lub 30 litrów. Wykonany ze stali nierdzewnej (do wyboru: błyszczącej, matowej lub kolorowej), o formie prostego walca, idealnie wpasuje się w wystrój każdego biura.

Kosze specjalne

Wiadomo, że działania proekologiczne są nie tylko pożyteczne, ale i modne. Ekologia wkroczyła też do biura właśnie w postaci koszów na śmieci. Otóż wiele z nich jest przystosowanych do segregacji odpadów. Kosz Touch Bin Brabantia wyposażony został w dwa pojemniki, które można wykorzystać na oddzielenie odpadów organicznych od pozostałych, bądź np. szkła od plastiku. Wygodny w użyciu i opróżnianiu, przy okazji jest też bardzo ładny!
Przydatne w biurowym korytarzu będą też kosze z popielniczkami, jak np. Casa marki Blomus o klasycznym kształcie, wykonany ze stali nierdzewnej.

Decydując się na nowoczesny kosz na śmieci do naszego biura, nie będziemy już musieli więcej ukrywać tak podstawowego sprzętu!

Be Sociable, Share!

Categorised as: Zaopatrzenie biuraLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *