Wyposażenie biura

Biurostrefa.info – wyposażenie i wystrój biura

Zgrana para: dziurkacz i zszywacz

Kilka słów o nowoczesnych dziurkaczach i zszywaczach

Wiadomo – porządny dziurkacz i zszywacz to rzecz niezbędna w każdym biurze. Na tyle niezbędna, że rzadko zwracamy uwagę na jego wygląd. Ma być funkcjonalny i wytrzymały, bo pracuje właściwie bez urlopu. Ale zatrzymajmy się na chwilę, by przyjrzeć się ciekawym pomysłom projektantów, którzy postanowili przemienić zwykły dziurkacz i zszywacz w małe dzieła sztuki.

Poznaliśmy już zabawną żabkę o imieniu Gonzales, zszywającą kartki oraz wdzięcznego motyla Lucy, który dziurkuje nasze dokumenty: obydwa firmowane marką Koziol. Teraz przedstawiam Wam dwie pary bardziej poważnych bohaterów: zszywacz i dziurkacz Akto firmy Blomus oraz Office firmy Zack.

Dziurkacz Akto marki Blomus na pierwszy rzut oka nie przypomina żadnego z typowych sprzętów biurowych. Kojarzy się raczej z nowoczesną rzeźbą, uformowaną z trzech przylegających stalowych obręczy i dłuższej metalowej listewki. Dopiero gdy przyjrzymy się mu bliżej, zauważymy, że nieco odchylona górna obręcz to rączka do przyciskania, pomiędzy dolną a środkową znajduje się nożyk do dziurkowania, a najniższa obręcz to pojemniczek na papierowe odpadki. Do czego służy natomiast stalowa listwa z bolcem? Oczywiście do umieszczania tam tymczasowo naszych podziurkowanych już kartek i tym samym utrzymania ich w ładzie. Dziurkaczowi towarzyszy zszywacz o równie interesującej formie. Prosta i elegancka forma korpusu jego zszywającej końcówce przechodzi w kształt koła. Podobnie jak dziurkacz, zszywacz Akto wykonany jest w całości z eleganckiej chromowanej stali nierdzewnej. Zestaw biurowy Akto firmy Blomus powstał z myślą o osobach, dla których równie ważny jak jakość i trwałość biurowych sprzętów jest ich nowoczesny, ciekawy design.

Bardziej tradycyjną formą odznacza się zestaw biurowych sprzętów Office firmy Zack. Minimalistyczny w formie dziurkacz jest z kolei idealnym odzwierciedleniem tego, jaki kształt kojarzy nam się właśnie z tym sprzętem. Uwagę zwraca prosty korpus, z dopasowaną prostokątną rączką, pozbawiony wszelkich „udziwnień”. Jego mechanizm działania nie jest ukryty – widzimy nożyki do cięcia, sprężynki od rączki. Podobnie jest ze zszywaczem – trudno o prostszą formę. Cały urok tego zestawu tkwi jednak w szczegółach: lekko zaokrąglonych brzegach, skontrastowanych z ostrymi kantami, idealnie dopasowanych częściach oraz materiale – chromowanej stali nierdzewnej. Zarówno zszywacz jak i dziurkacz wyglądają po prostu elegancko i solidnie – na pierwszy rzut oka mamy do nich zaufanie. I słusznie! Dzięki najwyższej jakości materiałom oraz technologiom będą nam służyć całe lata.

Zarówno zestaw firmy Zack, jak i ten firmy Blomus, mogą stać się ozdobą naszego biura. Na pierwszy rzut oka widać ich nowoczesny design i wysoką jakość – a przecież każdy wie, że jakość wyposażenia biura potrafi powiedzieć bardzo wiele o naszej firmie.

Be Sociable, Share!

Categorised as: Zaopatrzenie biuraLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *